MAN - Vaihtoautot

Maxus laajentaa sähköpakettiautojen mallistoaan Suomessa uudella eDeliver 5 -mallilla. Kyseessä on keskikokoinen, täysin sähkökäyttöinen pakettiauto, joka yhdistää erinomaisen hyötykuorman, pitkän toimintamatkan ja edistykselliset turvajärjestelmät. Uutuusmalli on saanut Euro NCAP:n korkeimman mahdollisen, Platinum-tason turvallisuusluokituksen ja toimintamatka yltää jopa 335 kilometriin (WLTP yhd.).

Malliston hinnat alkavat Suomessa 39 287€ alv 0% (49 305€ sis. alv 25,5%)

“Uusi eDeliver 5 on juuri sopivan kokoinen ja ominaisuuksiltaan erinomainen sähköpakettiauto suomalaisille asiakkaille. Se vastaa monipuolisesti hyötyajoneuvoasiakkaiden käytännön tarpeisiin, ilman kompromisseja tehokkuudessa tai turvallisuudessa”, kertoo Heidi Nieminen, Maxus Suomen myyntijohtaja.

Tehoa, tilaa ja ulkonäköä ilman kompromisseja

Maxus eDeliver 5 tarjoaa kaksi kuormatilaratkaisua (6,6 m³ ja 7,7 m³), jopa 1 200 kg hyötykuorman ja 1 500 kg vetokyvyn. Suurimman version pituus on 5 250 mm, leveys 1 874 mm ja korkeus 1 960 mm. Korin leveys pyöräkoteloiden välissä on 1 250 mm, joten se pystytään lastaamaan eurolavoilla ja muilla vakiokuormilla.

Aerodynaaminen muotoilu ei ainoastaan näytä hyvältä, vaan parantaa myös toimintamatkaa vähentämällä ilmanvastusta. Uusi eDeliver 5 on rakennettu Maxuksen kehittämälle upouudelle MILA-alustalle (Modular Intelligent Lightweight Architecture). Tämä innovatiivinen alusta merkitsee Maxukselle uuden aikakauden alkua, ja se asettaa uuden standardin tehokkuudelle, alhaiselle auton omalle painolle ja optimaaliselle energiankulutukselle.

64 kWh:n akku tarjoaa toimintavarmuutta – jopa 335 km toimintamatkaa (WLTP yhd.), 80 % lataus 45 minuutissa (DC 70 kW), ja kotilataus onnistuu tehokkaasti 11 kW AC-laturilla.

Turvallisuus huippuluokkaa

Uusi eDeliver 5 asettaa luokassaan myös korkeat turvallisuusstandardit. Euro NCAP Platinum -sertifiointi kertoo siitä, että turvallisuudesta ei ole tingitty. Mukana ovat muun muassa mukautuva vakionopeudensäädin, kaistavahdit, automaattinen hätäjarrutus, liikennemerkkien tunnistus ja kuljettajan vireystilan valvonta – kaikki vakiona.

Moderni ohjaamo tuo mukavuutta arkeen

Ohjaamon kolme istuinta, sekä langatonta Apple CarPlayta ja Android Autoa tukeva kojelaudan 12,3 tuuman kosketusnäyttö tarjoaa kuljettajalle miellyttävän ja käytännöllisen työtilan. Myös uutena ominaisuutena eDeliver 5 saa odotetun mobiiliaplikaation helpottamaan arkea etänä.

Tulossa jo kevään aikana

Uusi Maxus eDeliver 5 saapuu suomeen jo tämän kevään aikana ja auto on koeajettavissa toukokuusta alkaen. Uuden eDeliver 5:n hinnat alkavat 39 287€ alv 0% (49 305€ sis. alv 25,5%).

Tutustu lehtiimme! Tutustumistarjous!
Vuokraa toimitilaa! Toimitilaa tajolla!